Holdoversigt

Her kan du finde det hold der passer dig bedst i sæson 2019/20:


 

Hold 1 Efterår 2019

1. – 3. klasse: tirsdage kl. 15.00 – 17.00
Første gang: 20.08. 2019 
Sidste gang: 10.12. 2019 
Underviser: Berit Nørgaard
Sted: Reerslev skole, billedkunstlokalet, Tingstedvej 40, Reerslev

 

Hold 2 Forår 2020

1. – 3. klasse: tirsdage kl. 15.00 – 17.00
Første gang: 07.01. 2020 
Sidste gang: 12.05. 2020 
Underviser: Berit Nørgaard 
Sted: Sengeløse Skole 
 

Hold 3 

2. – 5. klasse, onsdage 15.00 – 17.00
Første gang: 21.08. 2019 
Sidste gang: 13.05. 2020 
Underviser: Berit Nørgaard
Sted: Medborgerhuset, Taastrup Hovedgade 71, Taastrup 
 

Hold 4

1. – 3. klasse, torsdage kl. 15.00 – 17.00
Første gang: 22.08. 2019 
Sidste gang: 21.05. 2020 
Underviser: Gitte Bach 
Sted: Medborgerhuset, Taastrup Hovedgade 71, Taastrup

 

Hold 5 

3. – 5. klasse, mandage kl. 15.00 – 17.00
Første gang: 19.08. 2019 
Sidste gang: 18.05. 2020 
Underviser: Berit Nørgaard 
Sted: Medborgerhuset, Taastrup Hovedgade 71, Taastrup

 

Hold 6

4. – 6. klasse, torsdage kl. 17.00 – 19.00
Første gang: 22.08. 2019 
Sidste gang: 21.05. 2020
Underviser: Gitte Bach
Sted: Medborgerhuset, Taastrup Hovedgade 71, Taastrup

 

Hold 7 

1. – 3. klasse, tirsdage 15.00 – 17.00
Første gang: 20.08. 2019
Sidste gang: 12.05. 2020 
Underviser: Charlotte Troldahl 
Sted: Taastrupgård Billedskole, Taastrupgårdsvej 33 st.tv. 
 

Hold 8

3. – 6. klasse, tirsdage kl. 17.00 – 19.00
Første gang: 20.08. 2019 
Sidste gang: 12.05. 2020
Underviser: Charlotte Troldahl
Sted: Taastrupgård Billedskole, Taastrupgårdsvej 33 st.tv.

 

Hold 9

6. – 10. klasse, onsdage kl. 17.00 – 19.00
Første gang: 21.08. 2019 
Sidste gang: 13.05. 2020 
Underviser: Berit Nørgaard
Sted: Medborgerhuset, Taastrup Hovedgade 71, Taastrup 
 

Hold 10 Efterår 2019 Tegneseriehold

4. – 10. klasse, tirsdage kl. 17.45 – 19.45
Første gang: 20.08. 2019 
Sidste gang: 10.12. 2019 
Underviser: Berit Nørgaard
Sted: Medborgerhuset, Taastrup Hovedgade 71, Taastrup

Hold 11

1. – 3. klasse, mandag kl. 15.00 – 17.00
Første gang: 19.08. 2019 
Sidste gang: 18.05. 2020 
Underviser: Johanne Skovbo Lasgaard 
Sted: Billedkunstlokalet, Hedehusene Skole, Græshøjvej 
  

Hold 12

4. – 6. klasse, mandage kl. 17.00 – 19.00
Første gang: 19.08. 2019 
Sidste gang: 18.05. 2020 
Underviser: Johanne Skovbo Lasgaard
Sted: Billedkunstlokalet, Hedehusene Skole, Græshøjvej

 

Hold 13

6. – 10. klasse, mandage kl. 17.00 – 19.00
Første gang: 19.08. 2019 
Sidste gang: 18.05. 2020 
Underviser: Berit Nørgaard 
Sted: Medborgerhuset, Taastrup Hovedgade 71, Taastrup 


Udskrift fra: inst.htk.dk - 16. December 2019, kl. 05:35.
Informationerne må alene anvendes til eget ikke-kommercielt brug.
Artiklens placering: http://billedskolen.htk.dk/Hvilket_hold_skal_jeg_vaelge/Holdoversigt.aspx